Земельний ринок України — життєво важлива галузь економіки

Вже скоро українців чекає подія, яка змінить відносини між землевласниками та покупцями ділянок. З першого липня запрацює ринок землі, що стало можливо завдяки зняттю заборони на те, щоб розпоряджатися наділами. Як зазначив Володимир Зеленський, Україна відрізняється тепер найбільш лояльним законодавством у галузі земельних відносин.

Початок роботи ринку землі припадає на липень

Основні питання, які хвилюють землевласників:

  • коли буде працювати закон про ринок землі;
  • яким чином будуть йти продажі ділянок.

В наявності є близько 60 мільйонів гектарів, які входять до земельного фонду. Велика частина земель припадає на чорнозем, багатий на гумус. Це вказує на родючість. Відповідні властивості земель дають змогу називати Україну «годувальницею Європи». Наша держава є лідером у постачанні сільськогосподарської продукції. До її числа входять злакові, зернові культури, картопля, олія та інше. На додачу до цього, в нас розвинута галузь тваринництва завдяки тому, що в нас велика частина земель відведена під пасовища та сіножаті.

Український уряд ставить перед собою завдання для забезпечення стабільного розвитку господарства:

  1. підтримка підприємців (особливо фермерів, які бажають працювати на сільськогосподарських землях;
  2. створення спецфондів, які допоможуть не лише сільським громадам — це буде при зміні бюджетного кодексу;
  3. формуванні узгодженої правової бази, яка дозволить ефективно регулювати відносини.

Наслідком вирішення вказаних завдань буде наявність фінансової підтримки малого та середнього сільськогосподарського бізнесу. Також буде забезпечена повноцінна робота ринку сільськогосподарських земель. Таким чином, можна буде не лише брати кредити з використанням землі в якості застави, але й мати право на придбання угідь.

Робота ринку землі через систему «ProZorro»

Після підписання закону про ринок землі в 2020 році очікується реалізація земельних угідь вже з липня 2021 року. Ділянки площею до 100 гектарів фізичні особи зможуть придбати без обмежень. Юридичні особи (підприємці, компанії) зможуть купувати землю площею до 10 тисяч Га з січня 2024 року. Громадські організації долучилися до системи «Прозорро.Продажі». Більше новин про ринок землі та систему «Прозорро» можна дізнатися на https://megasale.com.ua/rynok-zemli-skoro-zapratsyuye-v-ukrayini/.

Опубликовано admin