Торги по землі скоро будуть відкриті в Україні

До старту торгів по землі залишилося кілька місяців. Однак, як і в минулому році, українці з інтересом говорять про всіх позитивних і негативних сторонах старту продажів і покупок земельних угідь. Компетентні експерти аграрної сфери поки не можуть знайти в даному питанні спільного рішення.

Все стане ясніше вже в липні, в цей час перші ділянки землі куплять фізичні особи. При створенні доступного для всіх ринку виконавчі органи що мають звертати увагу і думка власників паїв землі, оскільки саме у них у власності велика частка посівних угідь України. Якщо потрібно більше корисної інформації, то можна перейти на сайт https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/

Торги з реалізації землі – деякі аспекти процесу

Переконливим аргументом появи такого ринку і старту торгів по землі в Україні стає безперешкодна реалізація земель для аграрного користування. Забезпечення будь-якого громадянина юридичною можливістю розпоряджатися своєю власністю без будь-яких обмежень –ключовий момент для країни, яка живе за демократичними законами.

На ринку України з продажу та купівлі землі завжди була присутня якась певна несправедливість. Жителі села, що працюють в колгоспах, мають ділянкою землі, який гарантує безперервність догляду за землею. Тут у сільських жителів є велика перевага над тими, хто живе в місті. Через що у селян є можливість завести підводне господарство або віддати свої угіддя в оренду, отримуючи постійний дохід. Наділити всіх громадян рівними правами в роботі в аграрній галузі і відрегулювати її допоможе Законодавчий акт № 552.

Зараз з 1.07 поточного року незалежно від місця проживання всі фізичні особи, які є громадянами України, мають право отримати у власне майно наділ землі площею до 100 га. Придбання ділянок буде здійснюватися у приватних власників, оскільки реалізація землі у власності держави і комунальної землі все ще не доступна.

На даний момент народні депутати вивчають можливість продажу с/г наділів за допомогою механізму торгів Prozorro.Sale. Ця система дає можливість реалізації угідь без корупції і хабарництва і постійний дохід від агросектору для країни, а також дієве регулювання земельних ресурсом.

Ділянки на торгах Prozorro.Sale можливо буде придбати вже в майбутньому. Ринок продажу наділів стартує вже дуже скоро, тому тим, хто хоче купити або продати землю варто готуватися заздалегідь. Для продажу ділянок сільськогосподарського призначення на торгах за допомогою Прозорро.Продажі необхідно реєструватися на платформі Української універсальної біржі.

Опубликовано admin