Система Прозорро.Продажі та її особливості

З появою офіційної системи електронних торгів в Україні державне та комунальне майно стало продаватися через неї. Також вона використовується і для продажу майна банкрутів та арештованого майна. Придбати на відкритих онлайн аукціонах можна будь-який товар: від канцелярського приладдя до земельних ділянок. На сайті Української універсальної біржі sale.uub.com.ua можна дізнатися про те, як саме продається державне майно та що потрібно зробити для його придбання.

Популярні лоти на Прозорро.Продажі:

 1. нерухомість (промислова, житлова та комерційна);
 2. об’єкти незавершеного будівництва;
 3. оренда приміщень та будівель;
 4. транспортні засоби;
 5. об’єкти малої приватизації (вартістю до 250 мільйонів гривень);
 6. земельні ділянки;
 7. права на користування надрами;
 8. права вимоги за кредитами;
 9. майно банкрутів;
 10. деревина;
 11. металобрухт.

Хто може прийняти участь у торгах

Позмагатися за цікавий лот можуть усі бажаючі, незалежно від статусу чи інших ознак. В якості учасників онлайн торгів можуть виступати приватні особи, підприємства будь-якої форми власності, іноземці та іноземні юридичні особи. Тобто для участі в електронних торгах немає жодних обмежень.

Потенційний покупець, знайшовши потрібний лот, повинен сплатити відповідний внесок та подати заявку на участь. Гарантійний внесок буде становити 5% від вартості лоту. Також обов’язковим є реєстраційний внесок, розмір якого буде вказаний на сайті торгівельного майданчику.

Крім цього учасник аукціону повинен надати певні документи на перевірку, тобто пройти кваліфікацію.

Правила проведення аукціонів

Вони є уніфікованими для усіх торгівельних майданчиків. Розглянути правила проведення онлайн торгів можна на прикладі ринку деревини. Так як деревина в Україні є державною власністю, то її продаж в обов’язковому порядку повинен здійснюватися через систему відкритих аукціонів. Для того, щоб лісове господарство було зобов’язане продавати деревину через електронні торги, воно повинно реалізовувати понад 1,4 частини від своїх запасів.

Розмір лоту не може бути менше за 150 кубічних метрів, а його початкова ціна не повинна бути меншою за 200 тисяч гривень. Більш детальніше про це ви можете дізнатися за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodam-dub-kruglyak-u-zhytomyri-na-majdanchyku-prozorro-prodazhi.

Як перемогти в аукціоні

В аукціонах, що проводяться на підвищення ціни, перемагає той, чия ставка виявиться найбільшою. Для того, щоб мати перевагу перед іншими учасниками торгів, необхідно зробити свою початкову цінову пропозицію вищою за стартову ціну. В наступному раунді аукціону право останнього ходу має той, хто запропонував найбільшу ціну.

У випадку, якщо переможцем торгів станете ви, вам буде надіслане відповідне повідомлення. У ньому будуть вказані деталі придбання лоту – його повна вартість та термін її сплати. Дуже важливо вчасно внести необхідну суму, так як в іншому разі право на придбання лоту перейде до наступного учасника, який запропонував другу за розміром суму.

Опубликовано admin