Що варто знати про проведення відкритих торгів в ПроЗорро

Проведення публічних торгів є досить розповсюдженим явищем. Ще 5 років тому, коли лише була впроваджена система ПроЗорро, електронні торги були досить рідкісним явищем. Сьогодні ж ситуація змінилась і кількість лотів, представлених на електронних майданчиках з кожним днем стає все більшою.

Прийнято розрізняти дві основні категорії публічних торгів, вони можуть бути відкритими та закритими.

Основна відмінність між цими двома видами аукціонів полягає в тому, кому дозволено брати в них участь.

Говорячи про закриті торги, таку можливість мають лише ті компанії та організації, яким попередньо вдалось отримати відповідне запрошення на конкурс, яке дозволяє їм ввійти в перелік учасників.

При цьому, саме відкриті торги є схваленими на рівні діючого законодавства країни. Відповідно, саме такий формат є найбільш розповсюдженим та правильним, коли мова йде про виконання державних замовлень, малу приватизацію або ж звичайні комерційні аукціони.

Щоб додатково в цьому впевнитися, вам варто перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/prodazha-neobrabotannoj-drevesiny-v-rovno-na-auktsione-prozorrop та ознайомитися з тим, як на відкритих торгах продається деревина та безліч інших ресурсів. 

ТБ українська енергетична біржа – це один з тих електронних майданчиків, що має акредитацію в системі ПроЗорро. Відповідно, на цьому сайті ви зможете ознайомитися з повним переліком лотів та всіма новинами, що стосуються проведення відкритих торгів.

Хто може взяти участь у відкритих торгах

Як вже згадувалось раніше, основна відмінність відкритих аукціонів полягає в тому, що в них можуть взяти участь будь-які учасники.

Тобто, це можуть бути:

 1. Фізичні особи – це може бути звичайна людина, яка просто зацікавлена в купівлі автомобіля, деревини або ж будь-якого іншого об’єкта і має намір взяти участь в аукціоні;
 2. Юридичні особи – це можуть бути люди, які мають безпосередній зв’язок з якимись компаніями або організаціями та зацікавлені в купівлі певних товарів або отриманні якихось послуг;
 3. Підприємства – дуже часто участь у відкритих торгах беруть середні та навіть великі компанії, які мають хорошу репутацію та зацікавлені в отриманні нових замовлень.

Відповідно, всі ці категорії учасників, не дивлячись на різний рівень впливу, можуть однаково конкурувати й брати участь в боротьбі за ті ж самі лоти.

Як проходить оцінка пропозицій в відкритих аукціонах

Після того, як підходить до завершення третя частина аукціону, замовник має право на розкриття всіх пропозицій від учасників.

Відповідно, в мережі публікується така інформація, як:

 • Вартість, запропонована кожним учасником;
 • Запропоновані умови постачання певних товарів або ж надання якихось послуг;
 • Перелік документів, які підтверджують готовність учасника до виконання умов, прописаних в договорі.

Основний критерій у випадку з відкритими аукціонами – це економічна складова. Тому, перш за все, замовник буде удивитися на найменшу запропоновану ціну. 

Інколи, замовники навіть не розглядають інші заявки, якщо відразу була знайдена найбільш вигідна пропозиція по фактору вартості. 

Тендерна документація для участі в відкритих торгах в ПроЗорро

Варто пам’ятати про те, що для участі у відкритому форматі торгів, потрібно мати для цього всі відповідні документи. Враховуючи той момент, що мова йде про відкритий формат і вільний доступ до перегляду всіх документів, вони повинні бути прозорими і відповідати всім визначеним вимогам.

Учасник повинен подати до розгляду такі документи, як:

 1. Документи відповідності – сюди можна віднести всі сертифікати, ліцензії, інформацію про саме підприємство та інші папери, що дадуть замовнику зрозуміти, що користувач відповідає всім прописаним критеріям і може отримати допуск до участі в електронних торгах. В залежності від обраного лоту і замовника, цей перелік вимог може досить серйозно відрізнятись;
 2. Розрахункові папери – мова йде про документи, які дають зрозуміти, скільки коштів витрачається на виробництво певної продукції або виконання робіт;
 3. Довідка з ЕДР, що дає замовнику зрозуміти прозорість учасника та його відсутність в єдиному державному реєстрі осіб;
 4. Документ, що підтверджує здоровий фінансовий стан учасника та його невизнання банкрутом, що трапляється досить часто;
 5. Довідка про відсутність судимостей та притягнення до відповідальності за корупційні злочини;
 6. Цінова пропозиція – мова йде про конкретну суму, яку учасник готовий сплатити у випадку з тим лотом, що є для нього цікавим.

Варто розуміти, що тендера документація в ПроЗорро – це досить серйозний критерій і учасникам потрібно звертати на нього особливу увагу, якщо вони зацікавлені в тому. щоб взяти участь в відкритих торгах.

Опубликовано admin